מיחזור מוצרי אלקטרוניקה

מתוך אופק
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בשנת הלימודים תשס"ט יוצא לדרך פרוייקט חדש, המתרכז בשעור סדנה לאמנות בחטיבת הביניים בהנחייתו של גובי הוניג (יום חמישי ביחידה האחרונה). הפרוייקט, הנוגע בעצם לכולם, נקרא "אמנות מקדמת מודעות – מיחזור מוצרי אלקטרוניקה" וזכה למענק הקרן ליוזמות חינוכיות.

עיבוד מקצועי של הכרטיס מיחזור הזוכה:

עיבוד מקצועי של הכרטיס מיחזור הזוכה

סרטון שיצרו תלמידי אופק כתגובה לפרסומת שבה נראה אדם זורק מכשיר רדיו לפח הזבל: <videoflash>Qd8K9m_gjsU</videoflash>

תגובת נציב תלונות הציבור ברשות השניה לטלוויזיה בענין הפרסומת:

תגובת נציב תלונות הציבור ברשות השניה לטלוויזיה בענין הפרסומת

האם זה מספק אותנו? על מי האחריות?

הסדנה לאמנות, העוסקת מזה כמה שנים ביצירת אמנות מג'אנק, מרחיבה את תחום פעילותה והופכת להיות נקודת איסוף למיחזור מכשירי אלקטרוניקה עבור חברת סנונית מיחזור העוסקת בתחום, ומחוייבת למיחזור נקי של מוצרים אלה (נקודת האיסוף לציבור של סנונית-מיחזור בירושלים נמצאת במוזיאון המדע).

כידוע, מכשירים אלקטרוניים הנזרקים לאשפה מהווים מפגע סביבתי חמור בגלל חומרים רעילים הנפלטים מהרכיבים האלקטרוניים בדומה לסוללות חשמל. הטיפול במכשירים אלה על ידי הרשויות אינו מוסדר דיו ועיקר הבעיה הוא המודעות לנושא ואיסוף המכשירים ממשקי הבית למפעלי המיחזור.

אנחנו מכריזים בזאת על קול קורא לכל מי שמוכן להצטרף לקמפיין המודעות והאיסוף למיחזור מכשירי האלקטרוניקה.

תלמידי אופק בכל הגילאים מוזמנים להיות נאמני מיחזור במשפחה ובבית, בשכונה ובבתי הספר, ולהביא לאופק את המכשירים המקולקלים, שעד כה לא ידעתם מה לעשות איתם.

מה להביא? כל מכשיר ביתי המכיל חוטי חשמל, צעצועים אלקטרוניים, מחשבים ואביזרי מחשב, טלפונים, מטענים וכו', עד גודל של מיקרוגל. מסיבות טכניות לא ניתן לטפל במסכים ובטלוויזיות, נא לא להביא אותם.

בי"ס אופק הקצה חלל ייעודי לאיחסון המכשירים למיחזור ותלמידי הסדנה יטפלו במיון ובאיחסון. בסוף השנה נציג בתערוכה את יצירות האמנות שניזונו מפירות האיסוף וגם נתונים על תרומתנו להגנת הסביבה.

אנחנו צריכים כרגע סיסמה טובה וקליטה לקמפיין. נא לשלוח הצעות, ובכלל תגובות והערות לגובי הוניג, gobi@012.net.il.

ובינתיים:
מתה לך מהמדפסת? המחשב הישן התקלקל ומוזיאון המדע רחוק? תן אותם לתלמיד אופק הקרוב.


אם יש ברשותכם מכשירי חשמל ישנים אך תקינים, או כאלה שניתן להשתמש בהם לאחר תיקון קל, אנו ממליצים לתת אותם לאנשים שיכולים להפיק מהם תועלת, באמצעות אתר אגורה, למשל.